آلیاژ لوله آلومینیوم

انواع آلیاژ لوله آلومینیوم

لوله آلومینیوم

آلومینیوم در چندین آلیاژ مختلف وجود دارد. آلومینیوم آلیاژهای قوی با انواع مختلفی از ترکیبات منیزیم و سیلیکون تشکیل می دهد. به طور خاص ، تولید کنندگان از آلیاژ لوله مربعی آلومینیوم 6061 برای بسیاری از کاربردهای با مقاومت متوسط و زیاد به دلیل افزایش جوشکاری و مقاومت در برابر خوردگی استثنایی استفاده می کنند. لوله مربعی آلومینیومی 6061 نیز به راحتی آنودایز می شود و خواص آن آنرا برای تصفیه حرارتی عالی می کند. همچنین ارزانترین آلیاژ لوله آلومینیوم موجود است.

1.آلیاژ 6061

آلیاژ 6061 آلومینیوم با قابلیت هایی از جمله قابلیت رسوب سختی است و عنصرهای اصلی آن منیزیم و سیلیسیم می باشد ; و از ویژگی‌های مهم آن می‌توان قابلیت جوشکاری و اکستروژن را نام برد. این آلیاژ اصولا در مدتی که عملیات ساخت انجام می شود تحت حرارت قرار می‌گیرد. این آلومینیوم بیشتر ویژگی های خوب یک فلز صنعتی را دارد. این نوع فلز طیف وسیعی از خواص مکانیکی خوب و مقاومت در برابر خوردگی را ارائه می دهد. لوله آلومینیوم 6061 توسط اکثر تکنیک های متداول ساخته می شود. همچنین یکی دیگر از مزایا این لوله که باعث پرکابرد تر شدن این فلز شده است, قابلیت تعمیر بسیار راحت این فلز است.موارد استفاده از آلومینیوم 6061 عبارتند از :

کادر بندی
قفسه بندی
برنامه های فضای باز
موانع حفاظتی
ستون های پشتیبانی

2.آلیاژ 6063

آلیاژ آلومینیوم 6063 یک آلیاژ با استحکام متوسط است که معمولا به عنوان یک آلیاژ معماری یا ساختمانی نامیده می شود. معمولا از این آلیاژ در اکسترود های پیچیده استفاده می شود.دارای سطح کامل خوب، مقاومت در برابر خوردگی بالا، به راحتی برای جوش مناسب است و می تواند به راحتی آنودایز شود.موارد استفاده از آلومینیوم 6063 عبارتند از :

صنعت ساختمان
اکستروژن
قاب پنجره
درب
اتصالات فروشگاه
لوله های آبیاری

3.آلیاژ 3003

آلیاژ 3003 از ترکیب آلومینیوم با منگنز تولید میشود. چگالی پایین این محصول کاربرد آلیاژ 3003 را به طور گسترده ای در صنعت هوا فضا ، خودرو و صنعت الکترونیک ایجاد کرده است. به دلیل مقاومت آلیاژ در برابر خوردگی، در ساخت لوله های مورد استفاده در سیستم خنک کننده ی انواع خودرو ها به کار برده میشود. این لوله ها با قالب اکستروژن پیوسته ساخته میشود. سطح صاف و خاصیت شکل پدیری و جوش پذیری این فلز موجب استفاده در بدنه قوطيهاي نوشيدني و لوازم پخت و پز شده است که حجم و تناژ بالایی از توليد را به خود اختصاص داده اند.در مجموع آلیاز 3003 یکی از پرکاربردترین آلیاژها در صنعت به شمار میرود.ویژگیهای آلیاز 3003 عبارتند از :

چگالی پایین
مقاومت بالا در برابر خوردگی
شکل پذیری خوب
جوش پذیری خوب
سطح صاف
تنوع رنگ

فروش انواع لوله آلومینیوم با سایز دلخواه مشتری در فروشگاه تودِی آلومینیوم در حداقل زمان

برای مشاوره خرید با شماره 09121053537 (رضا طاهری) تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button