استخراج آلومینیوم

یکی از مهمترین موضوعاتی که در رابطه با استفاده از این عنصر است، نحوه استخراج آن می باشد. آلومینیوم یکی از واکنش پذیرترین عناصر موجود در طبیعت می باشد. و می توان آن را به کمک کربن از سنگ بوکسیت جداسازی کرد. برای همین منظور نیز از طریق برق کافت اقدام به جداسازی این عنصر از سنگ مذکورد دارند. تا آلومینیوم کوچکترین واکنشی را انجام ندهد. برای این منظور نیز سنگ بوکسیت را در درون یک محلول قرار می دهند. و بوکسیت را به نقطه ذوب بالایی در حدود ۲۰۰۰ درجه سانتی گراد می رسانند. تا بتوانند به راحتی اقدام به استخراج این عنصر داشته باشند. توجه داشته باشید که استخراج این عنصر از این طریق یکی از مقرون به صرفه ترین و پرطرفدارترین روش ها برای استخراج و به دست آوردن آلومینیوم خالص می باشد.

 

ویژگی های آلومینیوم:

  • وزن سبک: مهمترین و اصلی ترین ویژگی های این عنصر وزن سبک آن است که این امر سبب شده تا حمل و نقل این عنصر بسیار راحت تر صورت بگیرد.
  • استحکام بالا: استحکام بالا با توجه به وزن بسیار سبک آن از مهمترین و حیرت انگیزترین ویژگی های عنصر آلومینیوم می باشد. که این سبب شده است تا در بسیاری از صنایع کاربرد فراوانی را داشته باشد.
  • قابلیت شکل پذیری: با توجه به بالا بودن قابلیت شکل پذیری آلومینیوم، می توان از این عنصر لوله، میله، فویل و صفحه های مختلفی را تهیه و طراحی کرد.
  • خاصیت ارتجاعی: عنصر آلومینیوم می تواند بعد از هرگونه ضربه یا نیرویی دوباره به حالت اولیه خود بازگردد و این از مهمترین ویژگی های این فلز به شمار می آید.
  • قیمت مناسب: یکی از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین فلزهای موجود در طبیعت می باشد. که با داشتن قیمت مناسب خود توانسته است توجه بسیاری از مصرف کنندگان در صنایع مختلف را به سوی خود جذب کنند.

استخراج آلومینیوم

کاربردهای آلومینیوم

اتومبیل ها: در بسیاری از شرکت های خودروسازی جهان شاهد استفاده بی نظیر از انواع آلیاژهای آلومینیوم هستیم. به طوری که شما می توانید در قسمت های مختلف یک اتومبیل شاهد استفاده از این عنصر باشید.

صنایع دریایی: آلومینیوم با توجه به داشتن وزن بسیار سبک خود، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در صنایع دریایی و کشتی سازی می باشد. این عنصر مقاومت بالایی را نیز در مقابل خوردگی از خود نشان می دهد. که این امر نیز استفاده از آن را در این صنعت ترغیب کرده. و در ساخت کشتی های مسافربری از این عنصر استفاده چشمگیری می شود.

بسته بندی: امروزه بسیاری از صنایع غذایی و شیمیایی برای بسته بندی های محصولات خود.، استفاده از آلومینیوم را در اولویت های خود قرار می دهند. به طوری که حدود ۹۰ درصد از مواد اصلی بسته بندی را این عنصر تشکیل داده. و شما می توانید به مقدار فراوان آن را در بازار موجود مشاهده کنید.

ساختمان سازی: آلومینیوم و آلیاژهای آن از مهمترین و پرمصرف ترین. فلزهای مورد استفاده در صنعت ساخت و ساختمان می باشند. به طوری که با داشتن وزن کم، مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی. و شکل پذیری بالا توانسته است بهترین کارایی را داشته باشد. در حال حاضر کشورهای آمریکا و چین از پیشروترین کشورهایی هستند. که می توان استفاده از آلومینیوم را در ساختمان سازی اشاره نمود. توجه داشته باشید که هزینه های استفاده از این عنصر نیز بسیار ارزان. تر از سایر فلزها بوده و به همین جهت بیشتر مورد توجه واقع شده است.

برای مشاوره خرید با شماره 09121053537 (رضا طاهری) تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button