کاربرد میلگرد آلومینیوم

ویژگی و کاربرد آلیاژ میلگرد

این محصول را می توان از نظر آلیاژ به چند دسته تقسیم کرد به طور مثال آلیاژهای سری 2000 و 7000 از سری های دیگر مقاوم و دارای استحکام بیشتر است اما آلیاژ سری 5000 خواص جوش پذیری و مقاومت به خوردگی بالاتری دارد و آلیاژهای سری 6000 شکل پذیری خوبی دارند. در ایران بیشترین کاربرد را میلگردهای آلومینیوم با آلیاژ 2024 ، 7075 ، 5083 ، 6061 دارند که با انجام عملیات حرارتی پیرسازی خواص فوق العاده ای به آلیاژهای آن می بخشند که از آن جمله می توان محصول T6-7075 را نام برد که از استحکام کششی بالایی برخوردار است.

 

آلومینیوم آلیاژی

ویژگی میلگرد آلومینیوم

  • جوش پذیری بالا
  • مقاومت در برابر خوردگی
  • ماشین کاری
  • ضد زنگ بودن
  • رسانای خوب الکتریسته است.
  • رسانای خوبی در زمینه گرما است.

کاربرد میلگرد آلومینیومی

از این محصول به خاطر سبکی و مقاومت به خوردگی و همچنین ضد پوسیدگی در ساخت هواپیما و دیگر وسایل نقلیه استفاده می شود. چون رسانای خوبی در زمینه گرما دارد در رادیاتور سازی و وسایلی که نیاز به انتقال گرما دارند به کار می روند. همچنین از این محصول در صنایع ساختمانی ، صنعت دریایی ، نظامی و هوافضا ، برای کاربردهای عمومی و مهندسی و… استفاده می کنند.

از سوی دیگر این محصول را در پوشش سقف ها ، قرنیزها ، ساخت قطعات خودرو، مخازن ضد زنگ و… به کار می برند. به طور نمونه از آلیاژ 6061 برای قایق ها ، دوچرخه ها ، قرقره ماهیگیری ، کپسول هوای غواصی، اسلحه سازی ، کنسروها و قوطی های مخصوص صنایع غذایی و.. استفاده می کنند.

برای مشاوره خرید با شماره 09121053537 (رضا طاهری) تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button