پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلیاژی در تمامی سایز ها از سایز :

ساخت و تولید انوع قالب های سفارشی.

برای مشاوره خرید با شماره 09121053537 (رضا طاهری) تماس بگیرید . 

تولید پروفیل

پروفیل آلومینیوم: مهم ترین خصوصیاتی که آلومینیوم و آلیاژهای آن را به یکی از پراستفاده ترین فلزها تبدیل کرده است ، سبکی، ساخت پذیری، خواص فیزیکی و مکانیکی و مقاوم در برابر خوردگی می باشد. و معمولا برای اهداف سازه ای تولید می شوند.

برای تولید پروفیل آلومینیوم , مواد اولیه که آن را بیلت آلومینیوم می نامیم. ( آلیاژها و اندازه های مختلف بیلت آلومینیوم، نیازمند تولید قالب آلومینیوم گوناگونی هستند )، تحت فشار بسیار بالا و با درجه حرارت  مناسب قرار می دهند. بعد آن را از میان قالب های مخصوص حرکت داده و بدین ترتیب ماده اولیه شکل می گیردو به اشکال مورد نظر تبدیل می شود.  همچنین به دلیل اعمال فرآیند حرارتی  و فشار بالا روی فلز آلومینیوم, ماده اولیه کاملا تغییر شکل پیدا میکند و در نهایت پروفیل آلومینیوم تولید میشود.

کاربرد های پروفیل آلومینیوم

یکی از کاربرد های پروفیل آلومینیوم بخاطر وزن سبک آن، استفاده در صنعت هوایی است. اما در حال حاضر کاربرد ویژه آن در صنعت ساختمان سازی (عمران و معماری داخلی) است. از دیگر خصوصیات پروفیل آلومینیومی که آن را نسبت به پروفیل های فولادی، زیبایی و شکیل بودن آن است. البته یکی از دلایل زیبایی آن به دلیل نورد سرد بودن آن می‌باشد. ‌همچنین دیگر تمایز آن نسبت به پروفیل فولادی تبادل دمای آن است. به طور مثال پنجره های ساخته شده با پروفیل فولادی هدر رفت انرژی بیشتری نسبت به پنجره های ساخته شده با پروفیل آلومینیومی دارند.

همچنین غیر قابل اشتعال بودن پروفیل آلومینیوم باعث شده تا نسبت به مابقی پروفیل ها در آشپزخونه ها به طور گسترده تر استفاده شوند.

ابعاد پروفیل در بازار

با در نظر گرفتن نوع کاربرد، پروفیل آلومینیوم در  سایزها و ابعاد گوناگونی  به بازار عرضه می شوند. ازمعیارهای و سایزهای  پروفیل، ضخامت یا گوشت پروفیل از مهم ترین پارامترها به حساب می آیند. و بطور معمول قوطی و پروفیل هایی با ضخامت بین 0.5 تا 1.5 از دسته پروفیل های سبک و مبلی به شمار می آیند.

جمع بندی کلی در باره فروش اینترنتی پروفیل آلومینیومی

پروفیل های به دلیل ظاهر زیبا و تمیز خود یکی از پر کاربردترین ها در صنعت ساختمان سازی و همچنین صنعت هوایی هستند. این نوع پروفیل به علت وزن سبک و عایق حرارتی و برودتی بالا بسیار مورد توجه مهندسین عمران و معماری هست. در صنعت ساختمان سازی پروفیل های آلومینیومی بیشتر در پنجره سازی استفاده می‌شوند.

قیمت پروفیل آلومینیومی مانند سایر قطعات ساختمانی قیمتی واحد و یکسان نیست و با توجه به نوسانات ارز و بازار داخلی در حال تغییر است. اما با این وجود می‌توانید با فروش اینترنتی پروفیل الومینیومی به پایین ترین قیت بازار دست پیدا کنید. اما به نکاتی که در مطالب بالا توضیح دادیم توجه کنید تا خریدی ایمن و راحت را انجام دهید.

 

برای مشاوره خرید پروفیل آلومینیومی با شماره 09121053537 (رضا طاهری) تماس بگیرد .